Yogakurser för hösten 2022

Det är snart dags att anmäla sig till föreningens populära

Yogakurser för hösten 2022

Hösten 2022 erbjuder föreningen 10 träningstillfällen för två olika yogapass. Torsdagsyogan är en lugnare yoga (medicinsk yoga) och måndagsyogan är en intensivare yoga med fler solhälsningar. De båda yogapassen med våra eminenta instruktörer Lisa Hammar och Åsa Alsparr har fokus på andning, bygga upp styrka, stretching och avslappning. Deras motto är: ”Du gör så gott du kan”

Om intresse för fortsatt yoga under november och december så fortsätter vi att leta lokal i vårt närområde!

Torsdag

Torsdagsyogan är 1,5 timmes lugnare yoga med max 30 deltagare
Kursavgift: 1600 kr
Lokal: Kungsklippeskolans gymnastiksal
Tid: 19:00-20:30
Start den 25/8 avslut den 27/10
Lärare: Lisa Hammar från Yoga Vayu, www.yogavayu.se

 

Söndagar

Söndagssyogan lite intensivare med bland annat solhälsningar med max 30 deltagare
Kursavgift: 1600 kr
Lokal: Kungsklippeskolans gymnastiksal
Tid: 19:00-20:30
Start den 28/8 avslut den 30/10
Lärare: Åsa Alsparr från Yoga Vayu, www.yogavayu.se

 

Betala avgiften till föreningens plusgiro: 752 73-3 eller föreningens swishnummer: 1230916486 i samband med anmälan. Det är viktigt att du skriver deltagarens namn vid betalningen. Notera att anmälan är bindande

Sista anmälningsdag är 18/8 2022

Använd formuläret på denna sida för att anmäla dig
Använd formuläret för att boka, men vill du fråga något om vår Yoga så kan du maila till snattringeyoga@gmail.com

 

  Anmälningsformulär yoga Hösten 2022

   

  Aktuellt

  Enkät om boende 2022

  Vad tycker du om att bo i Snättringe? Vi i Snättringe Fastighetsägareförening är intresserade och nyfikna på vad ni som boende i området tycker och tänker om bl.a trygghet, service, skola, omsorg och kommunikationer. Svaren ger oss i styrelsen en möjlighet att planera...

  Möt våra politiker i Huddinge!

  Den 17 augusti kl 19.00 i Snättringeskolans matsal har vi bjudit in samtliga politiska partier i Huddinge. Du har då möjlighet att ställa frågor direkt till dem. De politiska partierna kommer innan mötet att få en sammanställning av Enkätsvaren. Enkäten som vi skickat...